Σας περιμένουμε τη Δευτέρα 13-9-2021 για να συμμετάσχουμε στον Αγιασμό για την καινούρια σχολική χρονιά. Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει από τις 8:15 έως τις 8:30. Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 9:00.

SELF  ΤΕΣΤ

Η είσοδος στο σχολείο γίνεται με επίδειξη αρνητικού αποτελέσματος

Υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος (self test), διενεργείται δύο φορές την εβδομάδα, προ Τρίτης και Παρασκευής και έως είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν από την προσέλευση στη σχολική μονάδα και οι μαθητές/τριες προσέρχονται με την επίδειξη βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος, σύμφωνα με την κάρτα μαθητή COVID. Κατ’ εξαίρεση, για την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας κάθε σχολικής μονάδας ο πρώτος αυτοδιαγνωστικός έλεγχος (self test) διενεργείται έως και είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα.

Οι μαθητές/τριες θα κρατούν στο χέρι τους τη μαθητική κάρτα Covid ( εκτυπωμένη ή χειρόγραφη) για να την επιδείξουν κατά την είσοδό τους στην σχολική μονάδα.

Παρακαλώ πολύ να αναγράφετε τον κωδικό στις χειρόγραφες και να υπογράφετε.

Η Δ/ντρια του σχολείου , Τζάνα Ελένη