Μια ιδιαίτερη μέρα  σήμερα για το σχολείο μας.  Η ενίσχυση και η επιβράβευση  είναι  από τα πιο σημαντικά στοιχεία  της  παιδαγωγικής μας .  Θέλοντας να  συμπράξουν  μαθητές /τριες  και δάσκαλοι για  άλλη μια φορά δράξαμε τις ευκαιρίες και υιοθετήσαμε   ως δράση τη διάκριση του δασκάλου του μήνα. Στο σχολείο μας  λοιπόν δεν παίρνουν κύπελλα μόνο οι μαθητές, αλλά και οι δάσκαλοι λόγω της συμπεριφοράς των μαθητών /τριών  τους! Κριτήρια όπως η ενσυναίσθηση , η αλληλοϋποστήριξη, ο αλληλοσεβασμός η διάθεση για προσφορά  μεταξύ των παιδιών κάθε τάξης αλλά οι σχέσεις τους με τα παιδιά των άλλων τάξεων. Σήμερα λοιπόν  βραβεύτηκαν οι καλύτεροι δάσκαλοι και  δασκάλες . Συγχαρητήρια  σ΄ όλους μικρούς και μεγάλους!!