Ενόψει της μεγάλης εορτής του Πάσχα, εορτής αγάπης και προσφοράς , οι μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης αποφάσισαν να υλοποιήσουν μια δράση για να προσφέρουν κάτι στον συνάνθρωπό μας. Έγιναν αρκετές προτάσεις αλλά τελικά η πλειοψηφία των μαθητών/τριών αποφάσισε τη διακόσμηση λαμπάδων και την  προσφορά τους στον Σύλλογο Πολυτέκνων.

Την Παρασκευή 19 Απριλίου τα παιδιά της Δ΄ τάξης έβαλαν τα δυνατά τους και επιστράτευσαν το καλλιτεχνικό τους ταλέντο για να διακοσμήσουν πασχαλινές λαμπάδες με κορδέλες και στολίδια που έφεραν από το σπίτι τους αλλά και με άλλα διακοσμητικά που έφτιαξαν με τη βοήθεια της δασκάλας τους. Ο ενθουσιασμός των παιδιών, η δημιουργική τους διάθεση αλλά πάνω από όλα η χαρά της προσφοράς ήταν τα μαγικά συστατικά που έκαναν τις λαμπάδες τους ξεχωριστές.

Δ΄ Τάξη: Έφη Παληού