Την Παρασκευή 4 Ιουνίου 2021 όλες οι τάξεις του σχολείου μας πραγματοποίησαν δράσεις στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος , τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας κατά του κορωνοϊού . Δείτε παρακάτω κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από την παρουσίαση των δράσεων αυτών …

Η Α΄ τάξη καθάρισε την αυλή του σχολείου και δημιούργησε σχετική αφίσα :

Το Β΄ 1 και το Β΄ 2 πραγματοποίησαν κοινό project με θέμα “Τι μπορούμε να κάνουμε για να σώσουμε τη γη;”. Τα παιδιά κατασκεύασαν αφίσες, κράτησαν σημαιάκια με συνθήματα και σελιδοδείκτες από αποξηραμένα ροδοπέταλα.

Η Γ΄ τάξη παρουσίασε θεατρικό δρώμενο στα πλαίσια project με θέμα “Πυρκαγιές και δάση”:

Το Δ΄ 1 παρουσίασε σχετικές ζωγραφιές και δημιούργησε κολλάζ με θέμα “Τα περιβαλλοντικά προβλήματα του πλανήτη μας”:

Το Δ2΄ δημιούργησε αφίσα και τραγούδησε σχετικό τραγούδι:

Η Ε΄ τάξη συνέθεσε το δικό της τραγούδι, το πλαισίωσε με χορογραφία κι έφτιαξε παρτέρι με αρωματικά φυτά:

Το Στ΄ 1 κατασκεύασε αφίσα με θέμα την ανακύκλωση :

Τέλος το Στ΄ 2 παρουσίασε κι εκείνο τη δική του αφίσα σχετική με το θέμα :