Μεγάλη ήταν η χαρά μας σήμερα , μιας και μας επισκέφτηκε η κα Κωστούλα Καλλιμανά, παλιά μαθήτρια του σχολείου μας , καθηγήτρια Αγγλικών και μέλος του Συλλόγου Γυναικών Χίου. Η κα Κωστούλα ,πρόθυμη και δημιουργική όπως πάντα,  αφηγήθηκε στα παιδιά της Β΄ και Γ΄ τάξης το παραμύθι του Νίκου Γιαλούρη «Το Συναξάρι των καλών δράκων» με τη γνωστή θεατρικότητα που τη διακρίνει.  Αφού γνωρίστηκε με τους μαθητές και έκανε μια εισαγωγή στο παραμύθι –το οποίο αναφέρεται στη Σταύρωση του Χριστού- τους  ενέπλεξε στην αφήγηση, με αποτέλεσμα να προκύψει μια πολύ ζωντανή και παραστατική δράση. Την ευχαριστούμε από καρδιάς, της ευχόμαστε να έχει πάντα υγεία και να συνεχίζει να προσφέρει στα παιδιά που τόσο αγαπά!

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα για να δείτε φωτογραφίες από τη δράση :