Σήμερα επισκέφτηκαν το σχολείο μας μέλη του Σωματείου Ατόμων με Σκλήρυνση κατά Πλάκας Χίου για την παραλαβή καπακιών στο πλαίσιο της δράσης «Καπάκια μαζεύω, συνεισφέρω, βοηθώ!», που πραγματοποιείται από τις προηγούμενες χρονιές στο σχολείο μας. Με τη βοήθεια όλων των μαθητών, μαθητριών και των οικογενειών τους καταφέραμε να γεμίσουμε μία καρότσα με πακέτα καπακιών! Ευχαριστούμε κι εμείς με τη σειρά μας όλη τη σχολική κοινότητα για την ευαισθητοποίηση και τη στήριξη για άλλη μία φορά σε αυτή τη δράση αλλά και το Σωματείο Ατόμων με Σκλήρυνση κατά Πλάκας για τη συνεργασία και την παραλαβή των καπακιών από τον χώρο μας. Ελπίζουμε με την προσπάθεια αυτή να καλυφθούν κάποιες από τις ανάγκες του Σωματείου κι ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τη νέα χρονιά!