Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Διατροφής, που γιορτάζεται στις 16 Οκτωβρίου, την Τετάρτη 18/10/2023 οργανώσαμε στο σχολείο μας ένα υγιεινό πρωινό. Όλες οι λιχουδιές που συγκεντρώθηκαν ήταν προσφορά των παιδιών και των οικογενειών τους. Η αυλή γέμισε με χαμόγελα, γεμάτες κοιλίτσες και φυσικά παιχνίδι και χορό! Γευματίσαμε όλοι μαζί –παιδιά, γονείς και δάσκαλοι-  και νιώσαμε πως ανήκουμε σε μια μεγάλη κι αγαπημένη παρέα! Ευχαριστούμε θερμά όλους εσάς που συμμετέχετε ενεργά σε κάθε μας δράση και μας στηρίζετε με την παρουσία σας στον σχολικό μας χώρο! Τα φαγητά που περίσσεψαν έχουν ήδη βρει τη θέση τους κι έχετε ένα μεγάλο ευχαριστώ από τους ανθρώπους  που έλαβαν αυτήν την απρόσμενη χαρά! Μακάρι να είμαστε όλοι υγιείς και να μπορούμε να διοργανώνουμε δράσεις που μας χαροποιούν και μας φέρνουν κοντά μεταξύ μας στη σχολική μας κοινότητα!