4/12/2023

Ήταν μια γεμάτη, υπέροχη ημέρα! Το πρωί συγκεντρωθήκαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων. Ο κύριος Βασίλης με τον κύριο Παμείνη μας έδειξαν παρουσιάσεις για την παγκόσμια αυτή ημέρα και συζήτησαν μαζί μας.

Αργότερα, είχαμε επισκέψεις! Τα παιδιά του ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ «Περιβόλι» μας κράτησαν συντροφιά, σκορπίζοντας χαρά! Μας παρουσίασαν ένα μουσικοχορευτικό θεατρικό για έναν δράκο που ήταν μοναχός. Στο τέλος, βέβαια, επικράτησε η αγάπη και η φιλία! Τα παιδιά της Ε’  ενθουσιάστηκαν, δήλωσαν  πως δεν έχουν δει πιο όμορφο θεατρικό.

Ο κύριος Παμείνης επίσης, όπως κάθε χρόνο, είχε προετοιμάσει παιχνίδια στην αυλή για όλες τις τάξεις του σχολείου. Έτσι, μέσω του παιχνιδιού και του αθλητισμού, ζήσαμε τις δυσκολίες αλλά και τις προκλήσεις που μπορεί να αντιμετωπίσει ένα ΑμεΑ, αλλά και τρόπους να τους συμπεριλάβουμε όλους στο παιχνίδι μας, εντός κι εκτός σχολείου.